מהו נכס דיגיטלי?

נכס דיגיטלי הוא, בפשטות, כל “כלי” או פלטפורמה המושכים קהל רלוונטי עבורנו, או מאפשר לקהל הזה ליצור איתנו קשר דרכו, או לייצר מעורבות או אינטראקציה כלשהי עם המוצרים, השירותים או התכנים שלנו. זה יכול להיות, כמובן, אתר אינטרנט, או אפליקציה, פרופיל מדיה חברתית, קבוצת דיון שאנו מנהלים או ממלאים בה תפקיד מרכזי, בלוג, ניוזלטר פעיל, ערוץ יוטיוב עם סרטוני וידאו נצפים,(מספר מנויים וצופים גבוהה) מאמר או מדריך פופולריים, יישום המוטמע בפלטפורמות אחרות, וכו’. נכס דיגיטלי יכול לשמש מעין ‘סניף’ המאפשר ללקוחות שלנו להגיע אלינו ולייצר אינטראקציה

ככזה, נכס דיגיטלי יכול להוות יעד לקמפיין פרסומי או לחילופין להוות צינור להפניית תנועת גולשים לאתר או ליישום שלנו

פיזור נכסים במרחב הדיגיטלי הוא מהלך אסטרטגי חכם המאפשר לנו ‘לרשת’ את עצמנו ולהציב נקודות נוספות כחלק מהתכנית שלנו להגיע ליותר קהל רלוונטי ולייצר יותר תוצאות

מה זה שיווק דיגיטלי?

שיווק דיגיטלי מתבצע כחלק מתהליך מובנה ומוכוון מכירות

הנה ההגדרה מויקיפדיה לשיווק דיגיטלי – Digital Marketing:

שיווק דיגיטלי הוא שיווק מדויק, מדיד ואינטראקטיבי של מוצרים או שירותים באמצעות שימוש בטכנולגיות דיגיטליות כדי לרכוש לידים חדשים ולהפוך אותם ללקוחות.

שיווק דיגיטלי מאגד בתוכו את כל הפעילויות הדיגיטליות האפשריות לקידום העסק למטרה ברורה, זאת באמצעות הגעה ממוקדת לקהל היעד, התייחסות לאישיות הנחשפת למסר, והעברת מסע רכישה מנוהל עד לשלב הרכישה

מעניין אותי לשמוע על צמיחה שיווקית גם בזמן קורונה

שיווק דיגיטלי הוא תהליך מדיד ומדויק.

שיווק דיגיטלי טוב צריך להיות תהליך מדיד ומדויק, חשוב שיהיה החזר השקעה חיובי ROI

כדי לבצע שיווק דיגיטלי נכון אנו נצטרך להיות יצירתיים, להבין את קהל היעד שלנו, לחדש, להכיר טכנולוגיות חדשניות ראשונים, והכי חשוב לכוונן: לדעת שכל פעולה שאנו עושים מביאה לתוצאה או שיש לשפר אותה בפעם הבאה. חשוב לזכור שמדובר על פעילות במרחב הדיגיטלי, המקיף אותנו היום בכל מקום באינטרנט, גם ברשתות החברתיות, גם במכשירי מובייל, גם בשעות העבודה, לפני רכישה ובשעות הפנאי.

האלמנטים המשחקים תפקיד בביצוע שיווק דיגיטלי:

מטרות: ראשית כל, יש להגדיר את המטרות הנכונות לשיווק דיגיטלי. כמעט בכל החברות איתן אנו עובדים, המטרה ברורה- להגדיל את המכירות. עם זאת, אנו מגדירים מטרות נוספות שיביאו אותנו למטרה זו. 

דוגמאות למטרות שכאלה: הגדלת הכנסות, הגדלת כמות הלידים האיכותיים המתקבלים בחודש, הגדלת כמות ההורדות או הנכנסים לאתר.

אסטרטגיה לשיווק דיגיטלי

אנחנו מאמינים שאין טעם לבצע שיווק דיגיטלי אם לא מבצעים מדידה ובקרה על ביצועים מהרגע הראשון. בניגוד לשיווק המסורתי, אז “זרקנו” כסף על שיווק אך לא תמיד הבנו מהן התוצאות, בשיווק הדיגיטלי, ניתן למדוד השפעה של כל פעילות באופן מיידי: כמה אנשים נכנסים לאתר בחודש, כמה אנשים רכשו בעקבות פוסט בפייסבוק, כמה אפקטיבי הקידום האורגני בו השקענו אלפי שקלים, כמה מבקרים נרשמים לרשימת התפוצה ומאיזה דף.

שימוש בכלים הנכונים

 משווק דיגיטלי טוב משתמש בכלים מתוחכמים למיקסום פעולות השיווק הדיגיטלי לכדי מכירות. לדוגמא, כלים המאפשרים מעקב אחרי הנכנסים לאתר ברמה אישית ויוצרים תגובה מותאמת שתגרום לו להתקדם בתהליך הרכישה, או כלים המשתמשים במציאת הסיבות להצלחות קודמות ומשחזרים אותם בצורה אוטומטית.

נוכחות אינטרנטית

אתר שנמצא בשליטתנו, בו אנחנו קובעים את חוקי המשחק: מה המבקר יראה, מה יחווה, את המסלול אותו יעבור כדי להפוך ממבקר לליד וללקוח.

יצירת תוכן שיווקי

תוכן המיועד לספק ערך מוסף ללקוחות פוטנציאלים בכל שלבי מסע הרכישה, החל מהבנת הצורך, מציאת מענה לבעיה וכלה ברכישה. תוכן שיווקי טוב יהיה איכותי מספיק כך שיבלוט מעבר להעמסת התוכן הקיימים באינטרנט, מוכוון קהל יעד ושיתחשב גם בקידום אתרים אורגני

פעילות שיווקית ברשתות חברתיות

הרשתות החברתיות סובבות את כולנו בכל מקום. כל רשת מתאימה לתוכן מסוים ולקהל לקוחות שונה.

פייסבוק לדוגמא אינה מדיום נכון לשיווק מוצר יקר למכוני מחקר. לינקדאין מתאימה פחות לשיווק חטיף חדש.

אך המשותף לפעילות השיווקית בכל הרשתות החברתיות, היא שלשם מעורבות – engagement עם קהילת הלקוחות, צריך להציע תוכן שיספק להם ערך מוסף המתאים לכל ערוץ.

קידום אורגני בגוגל

קידום במנועי החיפוש שאינו בתשלום. מכונה, ובצדק, “להיות מקום ראשון בגוגל”. על קצה המזלג, הוא מבוצע באמצעות יצירת תוכן רלוונטי לקהל היעד שלנו, ובמקביל ביצוע פעילויות “המסבירות” לגוגל מדוע התוכן שלנו הוא הכי רלוונטי ואיכותי עבור קהל היעד שלנו.

קידום ממומן

פרסום במדיה דיגיטלית. קמפיינים דיגיטליים מביאים את המסר שלנו בצורה מדויקת ומדידה לקהל הלקוחות שלנו. הכלים של היום מאפשרים לנו להציע פרסום מדויק בכל מכשיר דיגיטלי ישירות לקהל המתאים לנו: לפי מיקומים, תחומי עניין, מידע דמוגרפי, ביקורים קודמים, תפקידי מפתח ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.