מגמות וטרנדים לשיווק דיגיטלי ב- 2022

מגמות וטרנדים בשיווק דיגיטלי ב- 2022

המשך ההתחזקות של מכירות באתרי סחר כמו אי ביי, אמזון, שופי פיי וכניסה של רשתות חברתיות לתחום, שעוזרות ליזמים ומשווקי דיגיטל להצליח במסחר האלקטרוני און ליין תוך שימוש בספקים חיצוניים.

מעצמת גוגל פחות תלויה באתרי אינטרנט

אלגוריתם גוגל נעשה חכם יותר, גם אתר שיש לו תוכן מצויין ורלוונטי עלול להפסיד כניסות לאתר והמרות.

כיום, יותר ויותר עסקים נכנסים לקטגוריה של עסקים מקומיים והגולשים רואים אותם בתוצאות המקומיות, שתופסות נפח משמעותי בתוצאות החיפוש האורגני. אם יש לכם עמודים בהם יש תשובות לשאלות של המחפשים בגוגל או מידע עובדתי, אתם צריכים לרשום כמה פסקאות טובות. כמו-כן, מלאו את כל הפרטים והעלו תמונות איכותיות לפרופיל העסקי בגוגל, וכמובן בצעו אימות מלא. עסק שהפרופיל שלו פעיל ומעודכן יזכה לתוצאות טובות יותר ויש סיכוי שיופיע בבלוק המקומי.

עודדו את הלקוחות שלכם לשלוח לכם את ההמלצות באמצעות קישור חתימה דרך  דואר אלקטרוני, שליחת הודעות whatapp וכו’.

ניתוח טוב יותר של דאטא

הפלטפורמות הגדולות מסוגלות לאסוף יותר ויותר מידע על המשתמשים מאי פעם. השנה גוגל פרסמה באופן פומבי את Analytics 4. מדובר במערכת חכמה שמשתמשת ב- AI כדי להציג למשתמש תובנות חכמות ותחזיות יותר טובות אפילו כאשר דפדפנים כמו ספארי והמשתמשים עצמם מגבילים את כמות המידע שאפשר לאסוף עליהם. לדוגמא, המערכת יכולה לתת לכם הערכה של הסכומים שקונים שיגיעו מערוצים שונים כגון רשימת תפוצה יוציאו וכך תוכלו למקד את מאמצי השיווק שלכם במקומות הנכונים.

אוטומציות מתקדמות יותר למגוון של צרכים

מערכות אוטמציה ג’נריות כמו למשל זאפייר יכולה לענות על חלק נכבד מהצרכים שלנו, אך לא על כולם. כאן נכנסות לתמונה מערכות אוטומציה שמיועדות לשיווק דיגיטלי באינטרנט. באמצעותן תוכלו לנהל את כל אחד מהפרופילים שלכם בממשק אחיד ולקבל תובנות מתקדמות יותר כל סמך הנתונים, שנאספים מכל מקור. כלים נוספים הם כאילו שעוזרים בקמפיינים ממומנים של PPC ויתנו לכם אפשרויות נוספות מעבר לאילו של פייסבוק וכן של גוגל אדס. למשל, Adespresso, תוכלו לבצע מבחני פיצול (A/B Testing) ברמה הרבה יותר מפורטת. המערכת תבצע את כל ההגדרות בשבילכם.

 

שיווק בוידיאו מעבר ליו- טיוב

לאחרונה, היינו מודעים שפרסום בוידיאו = פרסום ביוטיוב ובאמת לא היו אתרים אחרים, שהציעו למפרסמים כל כך הרבה אפשרויות לפרסם בפורמטים שונים וייחודיים של ווידיאו. אך, הפופלאריות העולה של רשתות חברתיות שמציעות להעלות מיני סרטונים כמו למשל אינסטגרם או טיק -טוק צריכים לגרום למפרסמים לחשוב מחדש כל תקציב השיווק ברשתות החברתיות כמו פייסבוק, שיווק ממומן בפייסבוק, לינקדין וכו’ .

רגולציה הדוקה יותר על חברות הטכנולוגיה הגדולות

החדירה של פייסבוק וגוגל לפרטיות של הגולשים כבר ידועה לכולם, לכן זה לא קסם שמדינות כמו ארצות הברית שבהן העסקים פורחים לאחר משבר הבנקים ב- 2008 ואיחוד האירופאי מנסים למצוא דרך לרגולציה הדוקה יותר על איסוף ושימוש במידע של גולשים ברשת האינטרנט. למעשה גם בישראל נעשה לפני כמה שבועות ניסיון ראשון לבלום את השפעתן של פייסבוק, גוגל ונטפליקס במסגרת “וועדת פולקמן”. אף על פי שהוועדה עסקה בעיקר על הגנה על גופי התכנים המקומיים שמעבירים מידע וידע גם באמצעות שיווק בוידיאו, לא נופתע לגלות, אם בעתיד יהיו נסיונות להזרים כסף ממסעות פרסום של משווקי דיגיטל וחברות פרסום לפלטפורמות של גוגל ופייסבוק חזרה לגופים מקומיים.

 לסיכום: 
עולם השיווק הדיגיטלי משתנה כל פעם ואנו חייבים להיות מודעים לטרנדים חדשים שמגיעים ממקום לא צפוי, אך גם להתחזקות של מגמות שכבר ראינו בעבר. בתור משווקי דיגיטל, נצטרך ב- 2022 וגם ב- 2023 לעשות שימוש בכלי חיפוש ומחקר מתקדמים לא רק כדי לחסוך בכסף אלא בעיקר כדי להספיק לדחוס פעולות, שפעם היינו מבצעים בכמה שבועות לכמה ימים.
 

רוצים לקבל ייעוץ והכוונה על הקמת אתר ושיווק דיגיטלי בפייסבוק ובאינטרנט, איך להביא תנועה לאתר ולהגביר מכירות

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.