הנעה לפעולה באתר אינטרנט

“קריאה לפעולה” או Call to action הוא אחד המונחים החשובים ביותר בשיווק באינטרנט. הכוונה במושג היא עידוד של הגולשים לבצע פעולה מסויימת באתר באמצעות טקסטים, כפתורים, תמונות, טפסים ובעצם כל אלמנט איתו הם יכולים ליצור אינטראקציה.

ההבדל בין קריאה לא מוצלחת לפעולה לקריאה מוצלחת, שעושה עבודה טובה הוא עצום ויכול להתבטא בעלייה או בירידה של עשרות אחוזים במכירות או בהמרות.

  1. השתדלו שגם התיאורים יהיו עם פנייה ישירה

אף על פי שקריאה לפעולה אמורה בדרך כלל לכלול פועל מסויים לדוג’ שלח טופס לפעמים כפתורים שמשים בתהליך הרכישה לא יכולים לכלול פועל לדוג’ קישור לעגלת קניות בחנות דיגיטלית או נכס דיגיטלי.

מה שחשוב לציין, הוא שבין אם אתם עושים שימוש בפועל ובין אם כותבים תיאור מסויים, חשוב לכתוב אותו באופן של פנייה ישירה או שייכות  

  •  צור קשר
  • הזמן תור 

  • הקופונים שלי

  • קח אותי לקופה

  • קבל הצעת מחיר

       2. צמצו את מספר האפשרויות

לדוגמא: אם מדובר בטופס בקשת הצעת מחיר, צריך להסתפק בשלוש או ארבע שדות במקסימום: שם, טלפון, דואר אלקטרוני ונושא הפנייה.

דוגמא אחרת – אם בתמחור כבר מופיע בחבילות, שימו שלוש חבילות לכל היותר ורשמו איזה חבילה היא הפופלארית ביותר.

      3. צמצום מסרים שיווקים בקריאה לפעולה

כמו שאנו נעדיף לצמצם אפשרויות כך גם נרצה לצמצם המסרים. למשל, אנו בסליקו מציעים הרבה שירותים שכולם קשורים לשיווק דיגיטלי(SEO, PPC, Social וכו’)  וגם להקמת אתר ונכס דיגיטלי.

למרות זאת, הקריאה שלנו לפעולה היא אחידה ומעשה לא משנה מאיזה עמוד הגולש יוצר איתנו קשר הוא תמיד יקבל מסר זהה ויגיע לטופס צור קשר אחד.

      4. הימנעו מנוסחאות קסם

       הימנעו מנוסחאות קסם והסבירו בכמה מילים איך השיטה עובדת. ספקו שיעור או סרטון מקצועי אחד  בחינם(מתנה) לקידום העסק והדגישו שזו טעימה קטנה ממה שיש לאתר העסקי או הקורס להציע. שיטה טובה לקריאות לפעולה היא ליצור רצף של אימיילים, שנשלחים לאחר קבלת המתנה וכולים עוד קריאות פעולה.

    5. שלבו את הקריאה לפעולה עם מיקרו-קופי שפונה לקהל היעד

אם פונים לקהל יעד כללי,למשל, באתר של דואר ישראל, הקריאות פשוטות וברורות לדוג’ חפשו מיקוד,או הזמן תור

לעומת זאת, כשפונים לקהל יעד ספציפי, השילוב הטוב ביותר הוא בדרך כלל שימוש בקריאה לפעולה וטקסט נלווה, שאמור ליצור עניין והתלהבות. הטקסט הנלווה הזה, ביחד עם פיסות מידע קטנות בעמוד או הסברים שונים נקרא “מיקרו- קופי”.

     6. הדגישו את האפשרות המועדפת עליכם

לפעמים נעדיף שהגולשים יעשו דבר אחד

הדוגמא הקלאסית היא חנות דיגיטלית, שבה הגולש יכול לקנות בלי להירשם או לבצע רכישה מהירה ולאחר מכן להירשם או שהמערכת תיצור בעבורו משתמש אוטומטית באמצעות שימוש בדואר שהזין והנפקת סיסמא זמנית.

במקרה זה ניצור כפתור בולט של “רישום לאתר” ולמטה נוסיף קישור למה להירשם? לצד הכפתור הזה נוסיף כפתור פחות בולט ובו נרשום משהו כמו “קנה מבלי להירשם”.

דוגמא אחרת היא כפתור “הוסף עגלה” מול כפתור “קנה עכשיו”. המטרה כאן היא לסגור כמה שיותר עסקאות, גם אם סכום הקנייה עצמו יהיה נמוך יותר.

    7. השתמשו בהוכחות חברתיות

הוכחות חברתיות הן המלצות שונות על המוצר או השירות

אם מדובר בשירות, אפשר לצרף המלצות כתובות או אפילו בכתב יד עם שם הממליץ והארגון או החברה בו הוא עובד. יש גם הדירוגים לעסקים מקומיים של גוגל – הכוכבים הצהובים, שאפשר להשתמש בהם באמצעות צילומי מסך או אפילו הטמעה באתר.

במקרים אחרים כמו של דירוגי מוצרים, ההמלצות מיידיות. לדוגמא, דירוג כוכבים ו/או חוות דעת במילים.

אם בוחנים אוסף של מוצרים שונים בחנות וירטואלית, התרומה של מוצרים עם דירוגים גבוהים למכירות עם גדולה מאד.

   8. צמצמו את הממשק ככל שמתקדמים ברכישה.

כשבונים את תהליך הרכישה באתר, עדיף לצמצם כמה שיותר חלקים לא רלונטיים בממשק במשתמש ככל שמתקדמים בתהליך הרכישה בנכס הדיגיטלי או חנות הדיגיטלית.

לדוגמא, אם הצגנו רשימה של מוצרים, למשל סמארטפונים, טאבלטים וכו’ ברגע שהגולש ניגש לקופה לא נציג שום מוצרים אחרים עד לרגע האחרון לפני סגירת ההזמנה, שם הוא יוכל לבחור מוצרים משלימים כמו כיסוי לטלפון, טאבלט או אחראיות מורחבת.

שימוש במבחני A/B 

טכניקה חביבה שנקראת A/B Testing. הטכניקה הזו מאפשרת ליצור שתי גרסאות של עמוד או טופס ולהציג לכל גולש גרסה מעט שונה. לאחר מכן, נבחר בגרסה הטובה ביותר מבחינת המרות ונהפוך אותה לקבועה

     10. עשו שימוש ב- Popups כאשר זה רלוונטי

הטקטיקה הזו עובדת טוב עבור רישום לרשימת תפוצה או קונים פוטניצאליים בחנות, שיכולים לקבל קופון היכרות בחנות הדיגיטלית

ה- Popup יכול להופיע בכל שלב במהלך הביקור של הגולש וחשוב לשים לב  מתי הרגע הנכון ביותר(הטריגר) להשתמש בו.

אתר שמספק מוצר או שירות מאד ספיציפיים משתמש ב- Popups.

פופאפס יותר מתוכמים ב- js יכולים להופיע רק אחרי כמה דקות, כשהמשתמש גלל את העמוד הוכחי עד לנקודה מסויימת ואפילו כאשר הוא רוצה לסגור אותו.

     11. בדקו את האתר באמצעות מפות חום

כלי נוסף בשם מפת חום מאפשר לנו לראות באופן ויזואלי כיצד הגולשים שלנו מתנהגים ולשנות את האתר בהתאם.

מפת החום מציגה לנו היכן המשתמשים לוחצים עם עכבר או נוגעים במסך המגע. היא יכולה גם להיראות לנו עד איזה חלק של העמוד הגולשים גוללים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.